Умният трик за отглеждане на грозде Никой не обсъжда

Умният трик за отглеждане на грозде Никой не обсъжда

Умният трик за отглеждане на грозде Никой не обсъжда

Blog Article

Основното, което трябва да се има предвид, е постепенното изрязване на старите рамена и заместването им с нови по разгледаните способи.

Твърди се, че така се увеличава добивът на десертните сортове.

Охладеното през нощта и обрано сутрин грозде, ферментира по-трудно, затова е препоръчително за беритбата му да се използват по-топлите часове от деня.

Кулинарията и културата на банатските българи са във фокуса на гастрономически тур

С обработката на почвата трябва да подобрим физичните свойства на почвения слой, за да оптимизираме водния, въздушния и хранителен режим.

С нея се извършват както дълбоки почвообработки, така и по-плитки култивации. Едновременно с това могат да се изпълняват комбинирани операции като разрохкване, дисковане, активно брануване и други.

Когато присаждаме на лозови пръчки, тогава е добре да фиксираме филизите, с които сме работили на колче, така че да не им бъдат нанесени повреди от вятъра или животни.

При удължаване, издигане и повреда на рамо или кордон, се извършва скъсяване, снижаване и подмяна чрез подходящо развит и разположен летораст, вкл.

Профилираните поцинковани лозарски колове, както и предварително напрегнатите от бетон, се смятат за едни от най-дълготрайните. Цената им е значително по-висока от тази на дървените, но по-дългият период на използване ги прави по-изгоден вариант в дългосрочен план.

От голямо значение е чистотата и остротата на използваното от нас ножче – да го дезинфекцираме преди работа и да наточим остриетата.

Начало » Статии » Обработка на почвата и методи за борба с плевелите в лозята

Останалата част от лозата не трябва да бъде твърде голяма, но все пак се оставя, защото тя е застраховка, която ще позволи на растението да се възстанови в случай на увреждане на младия прираст - тази застраховка не трябва да бъде прекомерна.

Те могат да обработват и по-дълбоко, и по-плитко, и освен култивиране, с тях се прави още разрохкване, дисковане, брануване.

Доц. д-р инж. Ангел Трифонов, Аграрен обработване на лозя университет – Пловдив

Report this page